Prezenty na każdą okazję

Już nigdy nie zaliczysz wpadki dając prezent

Archiwum kategorii 'Inne okazje'

Prezent na Dzień Nauczyciela

Uczniowie nie zawsze doceniają pracę nauczycieli, choć pewnie też nie każdy z nich na to zasługuje. Jednak w dniu ich święta warto pokusić się o mały upominek, nawet po to by pozostawić po sobie dobre wrażenie.

Jeżeli już zdecydujesz się na prezent dla nauczyciela pozostaje kwestia jego wyboru. Zazwyczaj trwa to dość krótko, kupujemy kwiaty i na tym kończy się całe zastanawianie. Szkoda tylko, że tych kwiatków nauczyciele dostają dużo i to co najmniej 2 razy do roku. Może by chociaż raz pokusić się o coś innego.

Coś innego… Właśnie, tylko co ma to być? Kolejna czekolada czy może bombonierka pełna czekoladek z nie zawsze smacznym nadzieniem?

Nie! Powiedz stop nudnym prezentom i zorganizuj razem z klasą ciekawe przywitanie swojego nauczyciela. Niech posypią się wstążki i poleci kilka balonów. Bądźcie kreatywni, popracujcie głowami, a na pewno będzie mile zaskoczony i zapamięta ten gest. A jego pamięć może być przydatna podczas szkolnych zmagań.

Dodane przez Marcin w Inne okazje, Komentarzy (0)

Wielkanocne prezenty

Święta wielkanocne nadchodzą wielkimi krokami. W powietrzu da się już wyczuć zapach zepsutego jajka i  rozpuszczonego czekoladowego zająca.

W tym czasie zazwyczaj nie rozdaje się prezentów, jednak najmłodsze dzieci na pewno ich oczekują.  Przecież tak naprawdę święta kojarzą im się z niespodziankami i chodzeniem do kościoła. Warto zatem podczas odwiedzania rodziny zaopatrzyć się w jakieś łakocie, bądź pistolety na wodę dla najmłodszych domowników.

Starszym fanom polewania zwykły pistolecik nie wystarczy, ale wiadro na prezent to dość słaby pomysł. Dlatego przyjmijmy, że w te dni tylko najmłodsi dostają upominki.
Przestrzegam przed kupowaniem czekoladowych zajączków, kurczaczków i innych opakowanych w kolorową folię aluminiową zwierzaczków. Nie dość, że oszpecają swoim tandetnym wyglądem wystrój pomieszczeń, to na dodatek smakują jak trawa z cukrem. Nie żebym osobiście próbował takiego połączenia, ale zapewne wszyscy się ze mną zgodzą, iż wyroby czekoladopodobne nie są nawet odrobinę smakowite.Jajko zajac

Jeżeli już kupujemy słodkości to lepiej wziąć małą, ale dobrą czekoladę. Wielka i droga bombonierka zostanie odłożona do szafki by za kilka miesięcy zostać przekazana komuś innemu z wypadającej w tym czasie okazji. Zapewne będzie tak wędrować przez pewien okres, aż termin jej przydatności stanie się niebezpiecznie bliski aktualnej dacie.

Podsumowując, podarki na Wielkanoc muszą być smaczne i wręczamy je tylko dzieciom.

Dodane przez Marcin w Inne okazje, Komentarzy (0)

Rower na prezent

W celu wyjaśnienia, rower jest to pojazd napędzany siłą mięśni poprzez przekładnie mechaniczną, wprawianą w ruch zazwyczaj nogami.

Nie należy on do najtańszych upominków, chociaż w marketach Biedronka i Tesco z powodzeniem znajdziemy egzemplarze za około 200 zł. Przestrzegam jednak przed takimi wyrobami roweropodobnymi. Zapewnią on maksymalnie kilka tygodni uciechy na dość niskim poziomie i sporo nerwów. Jedyną pozytywną rzeczą jaką można wynieść z użytkowania takiego sprzętu to umiejętność szybkiego dokręcania śrubek i sprawnego zakładania łańcucha.

Zatem, jeżeli zdecydujemy się na rower to lepiej kupić sprzęt droższy, który będzie służył osobie obdarowywanej przez kilka dobrych lat. Jeśli nie mamy funduszy…, to odpuśćmy sobie taki prezent. Rower sam w sobie nie jest dobrą ozdobą, ale nie do ozdabiania został stworzony. Jako, że zmusza on użytkownika do wysiłku fizycznego jest bardzo dobry dla naszego zdrowia. Warto mieć to na uwadze, bo lepsza sprawność fizyczna to dłuższe życie.

Gorąco zachęcam. Jeżeli możliwości finansowe na to pozwalają, a osoba obdarowywana choć odrobinę lubi sport, będzie to dla niej świetny prezent.

 

Dodane przez Marcin w Inne okazje, Komentarz (1)

Dzień św. Patryka

Dzień Świętego Patryka, przypadający na 17 marca  to święto wywodzące się z kultury celtyckiej. Obchodzone jest głównie w Irlandii, ale także w Polsce, w niektórych kręgach. Jedną z tradycji związanych ze świętem jest duuużo koloru zielonego. Wiąże się to z narodowym kolorem Irlandii – zielonym. Wyspa jest zielona, więc wybór narodowego koloru jest oczywisty.

Zamiast zielonej tradycji proponuję przeniesienie do Polski tradycji czarnej, czyli uczczenia Dnia Świętego Patryka szklanicą whiskey. Według legendy nieuczciwa gospodyni dolewała w karczmie do czystej whiskey, więcej wypełniacza niż powinna. Tworzyła tzw. sikacze zamiast tradycyjnych whiskaczy. Św. Patryk nastraszył ją tak mocno, że od tej pory napełniała szklanki solidnie, tak, że każdy był zadowolony. Od tamtej pory 17 marca pijemy też Whiskey.

Także nawet jeśli nie znaliście tego święta  to może czas wybrać się do sklepu i zakupić butelkę Whiskey. Obdarowana osoba na pewno się ucieszy. PS: nie zapomnijcie dokupić Coli, aby cieszyć się wyjątkowym trunkiem.

Buteleczka Whiskey

Dodane przez doradca w Inne okazje, Komentarz (1)