Prezenty na każdą okazję

Już nigdy nie zaliczysz wpadki dając prezent

Archiwum kategorii 'Na każdą okazję'

Licząca skarbonka – wymarzony prezent dla lubiących oszczędzać

Skarbonki tradycyjnie stworzono po to, żebyśmy nie rozrzucali drobniaków po całym pomieszczeniu, tylko gromadzili je w jednym miejscu celem późniejszego wykorzystania. Wypełnienie całej skarbonki to długi proces, ale można w ten sposób zgromadzić niezłą sumkę na późniejsze wydatki. Cóż może być  bowiem przyjemniejszego, niż zbicie świnki-skarbonki i udanie się na zakupy. Jest jednak pewien szkopuł. Nigdy nie jesteśmy pewni, ile już zebraliśmy, w dodatku żeby to sprawdzić, trzeba rozbić skarbonkę na drobny mak. Wyjściem z tej sytuacji jest licząca skarbonka.

 

 

 

 

 

 

Licząca skarbonka, jak sama nazwa wskazuje,  elektronicznie liczy wrzucane monety wszystkich nominałów. Dzięki temu obdarowana taką skarbonką osoba zawsze będzie na bieżąco ze stanem swoich oszczędności, będzie mogła także skorzystać ze zgromadzonych monet w chwili potrzeby dzięki zdejmowanemu wieczku. To wszystko sprawia, że licząca skarbonka to doskonały prezent zarówno dla skąpiradeł jak i dla bałaganiarzy, którzy gubią monety. Znane przysłowie głosi, że biedakowi lepiej jest wręczyć wędkę zamiast ryby, tak żeby sam mógł napełnić brzuch. W przypadku tego prezentu obdarowany z dnia na dzień będzie się wzbogacał.

Dodane przez Maciek w Na każdą okazję, Komentarzy (0)

Prezenty dla zestresowanych

Stres towarzyszy nam niemal codziennie, szczególnie jeśli pracujemy w korporacji, mamy czepialskiego szefa lub jeśli spoczywa na nas duża odpowiedzialność. Każdy z nas z pewnością ma takie osoby w swoim otoczeniu. Odpowiedni prezent to doskonała metoda by ulżyć znajomym w stresie. Wewnętrzne napięcie najłatwiej zmniejszyć poprzez czynności fizyczne. Dlatego odpowiednimi prezentami będą wszelkie przedmioty, na których można się zwyczajnie wyładować.

 

Dobrym prezentem będzie gumowy cyc, który można jedną ściskać ręką chociażby podczas pracy na komputerze. Dla bardziej wymagających, odpowiedni będzie duży stojak treningowy, który można do woli kopać i boksować. Takie prezenty z pewnością zostaną odpowiednio docenione przed obdarowanych, którzy będą mogli wyładować zdenerwowanie na przedmiotach, zamiast na ludziach w swoim otoczeniu.

 

Dodane przez Maciek w Na każdą okazję, 2 komentarze

Mahjong – prezent dla prawdziwych pasjonatów

Mahjong to popularna chińska gra dla czterech graczy. Pierwotnie grało się w nią na pieniądze lub inne dobra, ale później gdy gra zyskiwała popularność zaczęto grać również dla przyjemności. W Polsce gra znana jest głównie z serwisów internetowych, gdzie możemy zagrać w nią samemu lub przeciwko innym graczom. Przykłady tej w wersji online można obejrzeć np. tutaj: Mahjong Solitaire lub Mahjong.

W tym wpisie chciałem uświadomić ludzi, którzy jeszcze nie wiedzą, że zapalonym fanom Mahjonga możemy sprawić wielką przyjemność i kupić tę grę w wersji kamiennej, tzn. w wersji która działa bez prądu. Najlepiej gra się w czterech graczy, więc obdarowanej osobie dobrze jest zapewnić towarzystwo przynajmniej na kilka godzin po kupnie gry. Wprawdzie można grać też samemu, tak jak w wersjach online, ale to już zupełnie inny rodzaj rozgrywki. Grę można nabyć za 100zł albo za kilkaset. Wszystko zależy od jakości wykonania. Zasady powinny być dołączone do gry, ale jakby okazały się być w innym języku to zawsze możemy odwiedzić ciocię Wikipedię i zapoznać się z zasadami.

Mahjong

Dodane przez doradca w Na każdą okazję, Komentarzy (0)

Rolki na prezent

Lubicie sport? Ja również i dlatego kolejnym pomysłem na prezent będą rolki. Podarunek skierowany jest do każdej płci, niezależnie od wieku czy też wykonywanego zawodu. Wystarczy, aby osoba obdarowywana wykazywała minimalne chęci do uprawiania sportu. Oczywiście mówię tutaj o amatorskim podejściu, bo przecież profesjonalizm w tej dziedzinie niewiele ma wspólnego ze zdrowiem.

Wyróżniamy kilka typów rolek: rekreacyjne, do jazdy szybkiej, wyczynowe, do slalomu itd. Ilość rodzajów dostępna w sklepie może przyprawić o ból głowy. Dlatego warto przed odwiedzeniem sklepu zastanowić się nad preferencjami osoby otrzymującej sprzęt. Najczęściej będą to rolki rekreacyjne, które w większości przypadków będą w pełni dostosowane do potrzeb młodego adepta tego sportu.

Kupując taki prezent warto od razu zaproponować obdarowywanej osobie wspólną przejażdżkę, by przekonać ją do tego sportu i pokazać jak się porusza. Podczas kupowania warto zwrócić uwagę na rozmiar, by było on o jeden numer większy od tego, który nosi potencjalny właściciel.

Prezent polecam osobiście, sam już raz podarowałem go jednej osobie i naprawdę się sprawdził.

Tags: ,
Dodane przez Marcin w Na każdą okazję, Komentarzy (0)

Przejazd sportowym samochodem

Prezent w zasadzie pasuje na każdą okazję. Nie ma większego znaczenia czy będą to urodziny czy może upominek od „Mikołaja”. Dokładnie tak jak w tytule wychodzę z propozycją podarunku w formie przejażdżki sportowym samochodem. Kierowanie wyścigową maszyną przyprawi każdego kierowcę o dreszcz emocji oraz ogromny skok adrenaliny.  Sportowe samochody to nie są zwyczajne osobówki, jazda nimi to coś więcej niż tylko pokonywanie zakrętów. Maszyny te mają kilkaset koni mechanicznych i rozpędzają się do setki w około 4 sekundy. Żaden pasjonat nie pogardzi jazdą za kierownicą najszybszych na świecie samochodów występujących w seryjnej produkcji.

ferrari porsche lamborghini

Koszt takiej przyjemności to około 1000 zł za 45 minut jazdy, w której skład wchodzi samodzielna jazda po odpowiednio przygotowanym torze. Kierowca musi mieć ukończony osiemnasty rok życia, posiadać prawo jazdy oraz być całkowicie trzeźwym, czyli dokładnie tak samo jak do zwykłego prowadzenia samochodu.

Prezent nie należy do najtańszych, ale pozostawia po sobie niesamowite wspomnienia, które z pewnością zamieszkają w głowie potencjalnego kierowcy na długi czas.

Dodane przez Marcin w Na każdą okazję, Komentarz (1)

Gokarty

Aktywne spędzanie czasu ciągle zyskuje nowych fanów i zdaje się być bardzo dobrą formą wypoczynku dla naszego organizmu. Jednak wiele osób ma bardzo napięty plan dnia i zazwyczaj nie może sobie pozwolić na szaloną rozrywkę. W takiej sytuacji przychodzi nam z pomocą „okazja”.  Okazja, na którą możemy sprezentować aktywny upominek.  Nie dość, że będzie to przyjemność to jeszcze okaże się świetną niespodzianką, z której obdarowywany będzie w stu procentach zadowolony.

Gokarty

Dokładniej mówiąc, chodzi mi o wyścigi gokartowe. Są świetnym rodzajem wypoczynku i wywołują niesamowite emocje. Jest to jeden z takich prezentów, którego nie da się zapomnieć. Wspomnienia zostają na dłużej, a rzeczy materialne kurzą się wraz z pólkami, na których stoją. Dlatego takie upominki mają niesamowitą przewagę nad typowymi podarunkami. Oczywiście nie każdy uwielbia prędkość, więc przed zakupieniem wejściówki warto się chwilę zastanowić.

Koszt 15 minutowej, gokartowej przejażdżki to około 140 – 200 zł w zależności od miasta i warunków toru oraz sprzętu.

Dodane przez Marcin w Na każdą okazję, Komentarzy (0)

Prezent dla roztargnionych

Roztargnieni i zapominalscy ludzie mają poważne problemy z odnajdywaniem odkładanych przez siebie rzeczy. Specjalnie dla nich stworzono rewelacyjny sprzęt, dzięki któremu już nigdy nie zgubią tak często poszukiwanych kluczyków od samochodu. Urządzenie to nazywamy cyfrowym odnajdywaczem, który poprzez wbudowane dwa tryby działania usprawni nam funkcjonowanie w szybko biegnącym świecie.

Prezent ten jest przeznaczony dla każdego człowieka ze wskazaniem na mężczyzn. Przecież to im najczęściej zdarza się zapomnieć gdzie położyli swoje klucze, okulary czy też portfel. To urządzenie elektroniczne może nie raz wybawić obdarowanego z niepotrzebnego stresu oraz uchronić go od spóźnienia na ważne spotkanie.

Cyfrowy odnajdywaczDwa dostępne tryby:

1. Tryb „zostań ze mną” – w momencie gdy zaczniesz oddalać się od transmitera, czyli od ważnego przedmiotu , do którego go przypiąłeś odbiornik zacznie głośno piszczeć, ostrzegając Cię przed niebezpieczeństwem zagubienia. Odległość bezpieczeństwa ustawiamy sami wedle własnych upodobań i potrzeb.

2. Tryb „gdzie jesteś?” –  wystarczy że pokręcisz się po domu i wejdziesz w zasięg transmitera, a usłyszysz znajome dźwięk, który doprowadzi Cię to zgubionego elementu.

Dodane przez Marcin w Na każdą okazję, Komentarzy (0)

Prezent na pierwszą komunię

Pierwsza komunia zbliża się wielkimi krokami, więc nadszedł czas na zastanowienie się nad prezentami dla dzieci, które po raz pierwszy przyjmują sakrament Eucharystii. Nie będę rozpisywał się na temat tego, iż sam sakrament odszedł już dawno na drugi plan, a najważniejsze stają się prezenty, pięknie ubrane dziecko i wystawny obiad tuż po odprawieniu nabożeństwa. Oczywiście nie można zapomnieć o tym, żeby zaprezentować się jak najlepiej przed sąsiadami.

Piszę tutaj o prezentach, więc powyższe kwestie nie będą już poruszane. Co najczęściej kupujemy na pierwszą komunię? Oprócz nieodzownej książki jaką jest Biblia, ośmioletnie maluchy dostają zegarki rowery, hulajnogi, komputery, telefony komórkowe oraz pieniądze.

Gotówka jest zawsze dobrym i trafionym prezentem, jednak czy dla ośmiolatka duża ilość pieniędzy to dobry pomysł? Edukacja finansowa w Polsce stoi na tak marnym poziomie, że nawet ludzie dorośli nie potrafią dobrze zarządzać swoim domowym budżetem… Co więc zrobi z nimi dziecko, jeżeli rodzice nie wezmą gotówki pod swoją opiekę? Wcale nie jestem za tym by nie dawać dzieciom pieniędzy. W końcu muszą się jakoś nauczyć nimi zarządzać.

W przypadku komunijnego prezentu lepiej dać mniejszą ilość gotówki i kupić jakiś prezent. Wybór jest ogromny. Mamy szerokie pole do popisu. Osobiście jestem miłośnikiem sportu, więc zawsze sugeruję w takim momencie sprzęt do jego uprawiania. Nie ma potrzeby dawać dzieciom kolejnego powodu (np. komputera) do siedzenia w domu. Oczywiście, gdy obdarowywany go nie posiada to czemu nie. W końcu stał się on nieodłączną częścią życia w cywilizowanym społeczeństwie.

Prezenty na komunię

Tak jak w każdym przypadku, tak i w tym warto dowiedzieć się o czym aktualnie marzy ośmiolatek. Jego rodzice na pewno z chęcią udzielą Wam takiej informacji. Jedyną rzeczą jaką odradzam w tym, jak również w przypadku innych okazji  to zwierzęta. Posiadanie domowego pupila to duża odpowiedzialność, więc nie próbujmy jej narzucić dziecku, a tak naprawdę to jego rodzicom.

Dodane przez Marcin w Na każdą okazję, Komentarz (1)

Płyta z muzyką

Muzyka otacza człowieka z każdej strony. Słyszymy ją w pracy czy szkole podczas przerwy, w restauracji na obiedzie, klubie i wielu innych codziennie odwiedzanych miejscach. Można zaryzykować stwierdzenia, że stała się ona nieodzowną częścią ludzkiej egzystencji.

Każde z nas ma swoje osobiste upodobania związane z piosenkami. Niektórzy przepadają za muzyką poważną, bądź relaksacyjną. Jednak najczęściej słuchanymi i kupowanymi płytami są krążki zawierające utwory rozrywkowe. Tutaj mamy wiele gatunków do wyboru, pop, ska, rock, rap etc. Zatem przed kupieniem prezentu warto się zorientować za jakim rodzajem muzyki przepada osoba obdarowywana. Szkoda by było, gdyby płyta miała znaleźć pod stertą zakurzonych gazet na samym końcu najgłębszej szuflady.

Płyta na prezent

Większość z nas lubi słuchać muzyki, więc prezent w postaci płyty z utworami ulubionego wykonawcy wydaje się całkiem dobrym pomysłem. Nie przesadzajmy jednak z nadużywaniem tego upominku, ponieważ tak jak wszystko w nadmiarze, tak i to może stać się nudne. Nie chodzi tu o muzykę zawartą na płycie, bo raczej nikt nie kupi po raz drugi tego samego, lecz o monotonność otrzymywanych prezentów.

Tags: ,
Dodane przez Marcin w Na każdą okazję, 2 komentarze

Zapachowy prezent, czyli perfumy

Urodziny, imieniny, święta Bożego Narodzenia,  rocznice oraz wiele innych. Perfumy pasują na każdą z tych okazji, nie niosą ze sobą żadnych ograniczeń związanych z porą roku. Jedynym problemem jaki może wystąpić przy ich kupowaniu to zapach. Mamy tysiące przeróżnych woni do wyboru, w bardzo szerokim przedziale cenowym. Począwszy od tanich zamienników znanych marek w cenie około 30 zł za 50 ml po zapachy z maksymalnie wyśrubowanymi cenami takich producentów , jak  Hugo Boss, D&G, Lacoste, Versace etc.

Tanie zamienniki, bądź podróbki oryginalnych charakteryzują się krótkim czasem trzymania i nie zawsze identyczną nutą zapachową. Nie jest to reguła, ale większość z nich warto omijać szerokim łukiem. Skusić się można jedynie nie sprawdzone i polecone przez innych zamienniki.

Perfumy

Problem z oryginalnymi perfumami na prezent jest taki, że ich cena potrafi odstraszyć… jednak nie zawsze. Podczas kupowania warto zwrócić uwagę na to czy oglądany przez nas produkt to woda kolońska, toaletowa, perfumowana, czy może prawdziwy ekstrakt perfum. Z tym ostatnim, to raczej mało możliwe, żeby gdzieś się pojawił ze względu swoją wygórowaną cenę. Woda perfumowana to koszt około 200 – 300 zł, toaletowa 80 – 150 zł, a kolońska… tej raczej nie warto kupować.

Wybór zapachu to indywidualna sprawa, ale w tym przypadku warto zasięgnąć informacji od samej obdarowywanej osoby i zajrzeć jej na półkę z kosmetykami. Zaglądając do szafki unikniemy dublowania posiadanego już zapachu, a pytając się o opinię możemy sprawdzić jakie nuty zapachowe najbardziej odpowiadają osobie otrzymującej prezent.

Perfumy to prezent na każdą okazję, jednak warto pamiętać by nie obdarowywać nikogo tanimi podróbkami i tandetną woda kolońską.  Lepszym wyborem byłby zwiędnięte kwiatki niż te dwa rodzaje pachnideł.

 

Dodane przez Marcin w Na każdą okazję, Komentarzy (0)