Prezenty na każdą okazję

Już nigdy nie zaliczysz wpadki dając prezent

Archiwum kategorii 'Prezenty dla dzieci'

Międzynarodowy Dzień Dziecka

Jak sama nazwa wskazuje międzynarodowy Dzień Dziecka jest świętem dzieci. W Polsce obchodzony jest 1 czerwca od roku 1952 . Inicjatorem tego święta jest organizacja zwana International Union for Protection of Childhood, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom żyjącym na całym świecie.
Dzień dziecka

Obdarowywanie prezentami najmłodszych w tym dniu jest rzeczą oczywistą. Jak to zwykle bywa z prezentami dla dzieci mamy szerokie pole do popisu. W sklepach z zabawkami dla najmłodszych jest wysyp przeróżnych gadżetów i popularnych w danym czasie zabawkowych hitów. Wraz z tak dużą ilością możliwych prezentów wiąże się jeszcze większy problem z wybraniem tego odpowiedniego. Tego, z którego dziecko będzie zadowolone.

Zatem, sugerujemy się tym czym dziecko najbardziej lubi się zajmować, albo jego konkretnie sprecyzowanym pragnieniem. Czasami ich potrzeby mogą przerastać domowy budżet, dlatego zawsze dostosowujcie prezent do własnych możliwości finansowych.

W tym dniu dzieci zazwyczaj dostają zabawki, słodycze i inne materialne przedmioty. Oryginalnym prezentem, którego Twoje dzieci nie zapomną jest organizacja wspólnego wyjazdu w miejsce, które dziecko chciałoby odwiedzić (np. park rozrywki, kino 5D, wybrane miasto). Najlepiej, gdy będzie to dobrze zorganizowana niespodzianka. Wspólne chwile spędzone z własnymi dziećmi mogą być dużo lepszymi i cenniejszymi prezentami niż większość zabawek jakie można kupić w sklepie.

Dodane przez Marcin w Prezenty dla dzieci, Komentarzy (0)

Gry komputerowe

Na wstępie warto wyjaśnić co to jest gra komputerowa. Choć szczerze wątpię czy jakiś użytkownik internetu nie ma pojęcia czym owa rzecz jest.

Z definicji jest to program komputerowy służący do celów edukacyjnych lub rozrywkowych. W większości przypadków cele edukacyjne odeszły na drugi plan, a gry stanowią tylko wartość rozrywkową. Wszyscy zdajemy sobie dobrze sprawę, że każdy lubi rozrywkę. Dlatego coraz lepiej wykonane i bliższe rzeczywistości gry są bardzo popularne nie tylko wśród dzieci i młodzież. Także starsi użytkownicy komputerów i konsol za nimi przepadają.

joypad

Idąc tym tokiem rozumowania dochodzimy do oczywistego wniosku, że gra komputerowa może stać się świetnym prezentem. Rozrywka interaktywna największym powodzeniem cieszy się wśród płci męskiej. Dlatego taki prezent zdaje się wymarzoną rzeczą dla dużych i małych chłopców. Oczywiście nie każda osoba lubi grać, więc w ciemno lepiej nie kupować takiego upominku. Odpuśćmy sobie również gry na konsole w przypadku, gdy osoba obdarowywana jej nie posiada.
Charakter gry musi być dostosowany do wieku i upodobań odbiorcy. Słabym pomysłem byłoby zakupienie gry przygodowej z Hugo w roli głównej dla dwudziestokilkoletniego faceta, jak również brutalnej dla dziesięciolatka.

 

Tags: ,
Dodane przez Marcin w Prezenty dla dzieci,Prezenty dla niego, Komentarzy (0)

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci przypada na 2 kwietnia. Został stworzony na cześć duńskiego bajkopisarza Hansa Christiana Andersena. Zamysłem tego święta jest promowanie książek dla dzieci oraz popieranie czytania przez najmłodszych.

W 1967 roku ustanowiła je Międzynarodowa Izba ds. Książek dla Młodych Ludzi i od tamtego czasu obchodzone jest nieprzerwanie, aż po dzień dzisiejszy. Co roku organizatorem jest inne państwo. Polska organizowała je w 1979 roku.

Społeczeństwo powinno od samego początku uświadamiać najmłodszym mieszkańcom naszego globu, iż umiejętność szybkiego i efektywnego czytania jest bardzo ważna. Dzięki niemu nasze słownictwo staje się bogatsze oraz rozwija się wyobraźnia. Dlatego też najlepszym prezentem w tym Międzynarodowym Dniu jest kupno książki.

Zachęcamy zatem do wybrania się po prezent, który rozwinie umiejętności Twoich pociech. Dla najmłodszych polecamy książki z dużą ilością ilustracji zachęcających do sięgnięcia po nią. Trochę starszych maluchów na pewno zainteresują powieści przygodowe. Podczas wybierania takiego prezentu warto również zwrócić uwagę na zainteresowania naszych dzieci.

Na samym końcu muszę obalić mit krążący wśród dużej ilości polskiego społeczeństwa, iż książka to najgorszy z możliwych prezentów. Przekonajcie się sami, że wcale tak nie jest.

ksiazka

 

Dodane przez Marcin w Prezenty dla dzieci, Komentarz (1)